Przeskocz do treści

VI edycja mPotęgi rusza

Harmonogram spotkań warsztatowych

W ciągu trwania Projektu odbędzie się cykl zajęć warsztatowych dla dzieci klas IV - VI SP i cykl spotkań dla dzieci z rodzicami oraz jedno spotkanie dla rodziców.

1. Warsztaty dla dzieci - po 5 spotkań dla II grup co dwa tyg. grupa, na których dzieci będą brały udział w przygotowanych przez nauczycieli ciekawych i aktywizujących ich zajęciach w oparciu o tabliczkę mnożenia, każde pod inną myślą przewodnią np. popołudnie: gier planszowych, zabaw z kartonikami, sprytnych rachunków, mnożenia geometrycznego, matematycznych historyjek, z kostką do gry itp.

2. Warsztaty dla rodziców - 3 spotkania. Na I rodzice wspólnie z dziećmi wykonają grę super pamięć - tabliczkę mnożenia. Skorzystamy z narzędzi z poprzednich edycji mPotęgi tj. laminatorek i maszyny do szycia. Gra zostanie zapakowana do uszytych woreczków, którą dzieci i rodzice będą mogli zabrać do domu. Na II spotkaniu dzieci z rodzicami zrobią grę kaboom. Gra polega na opisaniu patyczków np. do lodów działaniami - mnożeniem i dzieleniem. Pokażemy też jak zmodyfikować grę np. do nauki słówek z j. ang. czy nauki stolic państw. Zaplanujemy też czas na zagranie w obie gry. Na III spotkaniu pokażemy gotowe narzędza do nauki np. w sieci, ale z przekazaniem wyników raportu pt. "Rodzice i dzieci wobec zagrożeń w Internecie" ze zwróceniem uwagi na to ile czasu dzieci "marnują" na mało kształcące portale itp. Podczas zajęć planujemy poczęstunek.

3. Aby włączyć w Projekt również uczestników pośrednich grupa dzieci będzie prowadziła przez 4 miesiące konkurs wiedzy z tabliczki mnożenia w dwie strony. Na terenie szkoły będą pytali uczniów, nauczycieli, obsługę, rodziców i gości z tabliczki. Za dobrą odpowiedź otrzymają żeton mPotęgę, który na koniec trwania Projektu wymienią na drobne nagrody. Na terenie szkoły np. na schodach, gazetkach, oknach znajdą się napisy z działaniami. Na koniec zorganizujemy turnieju z nagrodami o tytuł "Mistrzowie Tabliczki Mnożenia"w którym wezmą udział uczniowie, rodzice i goście.

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”

Wysokość grantu wynosi 4 980 zł