Przeskocz do treści

VIII edycja programu „Bezpieczne życie”

IMG_3109

W Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach zainaugurowano VIII edycję programu "Bezpieczne życie". Program skierowany jest do uczniów klas I-III, a jego celem wpojenie wiedzy i umiejętności przydatnych w sytuacjach zagrożenia.

W naszej szkole nastąpiło podsumowanie działań związanych z programem.
Dzięki niemu najmłodsi uczniowie zapoznają się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Nauczyciele korzystając ze specjalnych podręczników i innych materiałów, uczą dzieci, m.in. jak postępować w przypadku zgubienia się w lesie, jak zminimalizować skutki oparzeń, zapoznają z numerami alarmowymi, instruują, jak bezpiecznie bawić się na deskorolce czy podczas jazdy rowerem. Wszystko to przekazywane jest najmłodszym w przystępny i ciekawy sposób, rozwijając ich pomysłowość i wyobraźnię. Program „Bezpieczne życie” realizuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach wraz ze szkołami powiatu kartuskiego. Co roku przystępuje kilkanaście szkół. W tym roku odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami i dyrektorami z 18 szkół.

18 drużyn zmagało się z różnymi zadaniami konkursowymi. Był test wiedzy i zadania sprawnościowe.
Najlepsza w powiecie okazała się szkoła podstawowa w Miechucinie. Drugie miejsce zdobyła szkoła z Somonina, trzecie szkoła podstawowa z Chmielna. Gratulujemy!

GALERIA