Przeskocz do treści

Warsztaty, tworzenie gier matematycznych w ramach Programu grantowego mPotęga „Matematyka po szkole bryka i nas przenika”

Uczniowie gimnazjum samodzielnie, w parach i grupach w późne piątkowe popołudnie projektowali plansze do gier, nad którymi pracowali od września do końca października. Praca wcześniejsza polegała na przygotowaniu instrukcji według własnych pomysłów, kart z zadaniami, kart z odpowiedziami, kół losujących i innych elementów potrzebnych do realizacji pomysłu.
Powstały gry planszowe z różnych działów matematycznych: "Super Kartkówki", "Super Sprawdziany", "Ułamane koła", "Węże matematyczne", gry planszowe, układanki, zestawy kart do teleturniejów, domina itp.
Wszystkie instrukcje, karty i plansze zostały wykonane przy wykorzystaniu sprzętu komputerowego, materiałów papierniczych i plastycznych, sprzętu zakupionego w ramach Programu grantowego mPotęga. Wszelkie karty, plansze, instrukcje zostały zalaminowane, aby posłużyły nam wiele lat. Gry zostaną opisane, skatalogowane i zapakowane do pudełek i organizerów.
Młodzież działała z wielkim zaangażowaniem. W grudniu na zakończenie działań projektowych, pokażą co jest efektem końcowym naszej pracy. Przedstawią cel działań i co dzięki niemu zyskali. Zorganizują turniej z nagrodami"Matematyka po lekcjach". Do zabawy zaproszą uczniów i ich rodziców, przybyłych gości i nauczycieli. Nad całością czuwali nauczyciele realizujący program grantowy M. Warmowska, H. Rekowska, W. Warmowski.

GALERIA