Przeskocz do treści

Wieczór z Einsteinem

albert-einstein

Po realizacji dwóch edycji projektu "Za rękę z Einsteinem" mając na uwadze cały czas chęć zaszczepienia u uczniów zainteresowania przedmiotami ścisłymi, corocznie organizujemy zajęcia warsztatowe. Tym razem zorganizowaliśmy "Wieczór z Einsteinem" połączony z turniejem "Einstein po lekcjach".

29

Warsztaty zorganizowali: p. Anna Bronk, p. Tamara Walczak-Lubińska, p. Mirosława Warmowska i p. Wojciech Warmowski. Zajęcia zaplanowano na piątkowe popołudnie i trwały one do późnych godzin wieczornych. Mimo rozpoczętego już weekendu, do szkoły przybyło 50 uczniów naszej szkoły i czterech uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej w Węsiorach. Brali udział w licznych konkurencjach matematycznych, fizycznych, chemicznych, przyrodniczych oraz z języka angielskiego. Po wyczerpujących zadaniach na uczestników czekała kolacja, słodki poczęstunek, nagrody i dyplomy.

Na "Wieczór z Einsteinem" złożyły się turnieje wiedzy i warsztaty z przedmiotów ścisłych, głównie wspomnianych już matematyki, fizyki, chemii czy języka angielskiego. Młodzież miała m.in. za zadanie zaprojektować strój ekologiczny mając do dyspozycji jedynie kolorowe gazety, nici, igłę, klej i nożyczki. Należało rozwiązać wiele zadań z wyżej wymienionych przedmiotów.

Zajęcia cieszą się wielkim zainteresowaniem, młodzież świetnie się bawi, humory dopisują, uśmiechy na twarzach goszczą 🙂

Zapraszamy za rok.

GALERIA