Przeskocz do treści

Wielkie Sprzątanie Brzegów Jezior Kaszubskich

Uczniowie klasy VI szkoły podstawowej przyłączyli się do akcji Wielkiego Sprzątania Brzegów Jezior Kaszubskich. We wtorek 25 kwietnia nie tylko posprzątaliśmy brzegi jeziora Mściszewickiego, ale również wzięliśmy udział w konkursie na najciekawiej opracowane sprawozdanie z tej akcji. Pomimo deszczowej pogody humory dopisywały.
Opiekunem akcji w szkole jest p. Tamara Walczak-Lubińska.

2

Bez tytułu

Akcja zotała zorganizowana przez Kaszubską Fundację Nasza Chëcz oraz Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby, które zaprosiły do wspólnej realizacji projektu pn. „Wielkie sprzątnie brzegów jezior kaszubskich”. Akcja przeznaczona jest przede wszystkim dla grup uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Powiatu Kartuskiego. W ramach realizacji przedsięwzięcia organizowanego z okazji DNIA ZIEMI, zgłoszone do udziału grupy uczniowskie będą brały udział w porządkowaniu brzegów wybranych jezior/rzek, w dniu uzgodnionym bezpośrednio ze zgłoszonymi do udziału w przedsięwzięciu szkołami, w terminie od 24 kwietnia 2017 r. do 29 kwietnia 2017 r.