Przeskocz do treści

Wycieczka do Centrum Nauki Experyment i Akwarium w Gdyni w ramach Projektu „W kręgu nauki”

60

W piątek 5 maja uczestnicy Projektu "W kręgu nauki" wyjechali do Centrum Nauki Experyment i Akwarium w Gdyni pod opieką Pani Dyrektor Renaty Węsierskiej, p. Tamary Walczak-Lubińskiej, p. Mirosławy Warmowskiej i p. Andrzeja Literskiego. Poznawali zagadnienia fizyczne, matematyczne, chemiczne, biologiczne, przyrodnicze i inne. Rozbudzali wyobraźnię, pogłębiali wiedzę i poznawali zasady działania współczesnego świata. Wycieczka w ramach Projektu "W kręgu nauki" miała na celu rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności na rynku pracy uczniów gminy Sulęczyno oraz zasadnicze podniesienie jakości procesu kształcenia w placówkach. Poznawali tajniki nauki przez eksperyment, doświadczenia, działanie itp., a przy tym świetnie się bawili.
W Akwarium Gdyńskim zafascynował ich świat zwierząt wodnych. Poznali mieszkańców barwnej rafy koralowej, otwartych wód oceanu, wiecznie zielonej dżungli amazońskiej oraz Morza Bałtyckiego. Dzięki dużemu zróżnicowaniu okazów, podczas wizyty w Akwarium mogli zobaczyć zarówno najcięższe węże świata –anakondy, najinteligentniejszego bezkręgowca Ziemi – ośmiornicę olbrzymią.
Po wyczerpującej, pełnej wrażeń wyprawie dzieci udały się na dwudaniowy obiad.

GALERIA