Przeskocz do treści

Wycieczka do Gdańska

5 czerwca uczniowie kl. IV - VI brali udział w zajęciach pt. "Gra miejska" przygotowanych przez IPN.
Głównym celem było przybliżenie uczniom wydarzeń w Gdańsku we wrześniu 1939 r. Uczniowie podzieleni na drużyny wraz z opiekunem otrzymali mapę, która miała im pomóc odnaleźć kolejne punkty w mieście. W trakcie gry uczestnicy musieli wykonać zestaw zadań często wymagających wiedzy nie tylko historycznej. Przykładem jest pomnik Kindertransportów upamiętniających żydowskie dzieci wysłane niedługo przed wybuchem wojny przez rodziców za granicę. Uczestnicy gry musieli odnaleźć nazwy miejscowości, do której wywieziono dzieci, a następnie znaleźć te miejsca na mapie Europy. Trasa gry obejmowała kilka obiektów i miejsc istotnych dla wydarzeń w Gańsku we wrześniu 1939 r.
Po dotarciu do każdego z punktów, gracze poznają wycinek związanej z nim historii.
Gra przyniosła uczniom wiele emocji i wrażeń. Uczestnicy bardzo zaangażowani starali się jak najlepiej wykonać zadania.
Po podsumowaniu zajęć, z przewodnikiem zwiedziliśmy Gdańsk.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

GALERIA