Przeskocz do treści

Wycieczka do Jastrzębiej Góry

W dniach 26-27 września uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Jastrzębiej Góry, nad nasze przepiękne morze.

Pierwszego dnia odwiedzili Gniewino – Kaszubskie Oko, zespół rekreacyjny, na który składa się m.in wieża widokowa. Bawili się na placu zabaw w postaci „Statku Piratów”, mini parku linowym, oglądali naturalnych rozmiarów makiety dinozaurów: Triceratops, Tyrannosaurus Rex,naturalnych rozmiarów makiety Stolemów - kaszubskich siłaczy. Potem udali się do Nadola gdzie zwiedzili Zagrodę Gbursko – Rybacką, XIX-wieczną zagrodę wiejską. W późnych godzinach popołudniowych dojechali do Jastrzębiej Góry.
Drugiego dnia spacer wąwozem „Lisi Jar”, który stanowi cześć Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Zbocza wąwozu porastają ponad stuletnie buki, tworzące mikroklimat okolicy, następnie przeszli promenadą. Odwiedzili Rozewie – zwiedzali Latarnię Morską - najstarszą tego typu budowlę na polskim wybrzeżu, dodatkowo widzieli w jej wnętrzu małe muzeum, posiadające w swych zbiorach przekrój latarni morskich od starożytności do dzisiaj, następnie pojechali do Sławutowa – zwiedzali osadę Średniowiecznej pomorskich Słowian. Ale przede wszystkim widzieli, a nawet zamoczyli nogi w naszym przepięknym Morzu Bałtyckim.

GALERIA