Przeskocz do treści

X POWIATOWY KONKURS „Piękno Słowa Czytanego”

W czwartek 16 listopada 2023r. odbył się X POWIATOWY KONKURS „Piękno Słowa Czytanego” w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kazimierza w Kartuzach, w którym brało udział 16 przedstawicieli szkół podstawowych powiatu kartuskiego.
Konkurs złożony był z dwóch etapów. Pierwszy z nich polegał na przeczytaniu przez uczniów przygotowanego wcześniej fragmentu prozy (w tym roku w ramach roku Elizy Orzeszkowej, to właśnie z jej twórczością zmierzyli się uczestnicy). Do drugiego etapu przeszło ośmiu uczestników. Po wylosowaniu fragmentu powieści E. Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem” mieli 15 minut na przygotowanie się do głośnego odczytania tekstu. Naszą szkołę po raz pierwszy na tym konkursie reprezentował uczeń klasy IV Patryk Jank przygotowany przez Panią Jadwigę Bulczak.


GALERIA