Przeskocz do treści

XI ZJAZD SZKÓŁ im. JANA PAWŁA II Diecezji Pelplińskiej w Niepoględziu

18 maja 2022 w Niepoględziu, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią uczniowie szkół z Diecezji Pelplińskiej, które noszą imię Jana Pawła II, spotkali się w Społecznej Szkole Podstawowej w Niepoględziu. Spotkaniu przewodniczył ksiądz biskup Arkadiusz Okroj – biskup pomocniczy Diecezji Pelplińskiej.
Przedstawiciele naszej szkoły poczet sztandarowy, Pani Dyrektor i nauczyciele brali udział w XI Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II w Niepoględziu. Mieli okazję zapoznania się z historią pałacu i miejsca, a uczniowie i nauczyciele – gospodarze, wcielając się w rolę przewodników, oprowadzali każdą z przybyłych delegacji po budynku. Głównym punktem programu była Msza Święta w parku, przed pomnikiem Jana Pawła II.
Następną częścią spotkania było zaproszenie wszystkich gości do Spichlerza oraz prezentacja szkoły. W krótkiej „scence” uczniowie szkoły w Niepoględziu pokazali jak w codziennym życiu szukamy drogowskazów, które pozostawił nam nasz Patron. Był też czas na krótki, „elektroniczny” konkurs wiedzy o Janie Pawle II i sprawdzian jak goście zapamiętają Niepoględzie.
Przy pomniku Jana Pawła II nastąpiło losowanie kolejnego gospodarza, XII zjazdu. Los uśmiechną się do gości ze Starej Kiszewy – w 2023 roku spotkamy się w Zespole Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie.
Ostatnim akcentem było zasadzenie dębu pokoju przez przedstawicieli wszystkich obecnych szkół.

GALERIA