Przeskocz do treści

XII Zjazd Szkół im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie

Dnia 18 maja, w dzień urodzin Karola Wojtyły, Zespół Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie był gospodarzem i organizatorem XII Diecezjalnego Zjazdu Szkół im. Jana Pawła II. Przypominamy, że my organizowaliśmy IV zjazd :). W zjeździe brali udział przedstawiciele 14 szkół mających tego samego patrona. My też uczestniczyliśmy w tej wielkiej uroczystości. Świętowanie wszyscy rozpoczęli uroczystym przemarszem pocztów sztandarowych do kościoła prowadzonych przez Orkiestrę Begama. Podczas Mszy Św. której przewodniczył ks. Biskup Ryszard Kasyna wspólnie dziękowaliśmy Bogu za tak wielki dar jakim było życie i praca Jana Pawła II. Złożono też kwiaty pod pomnikiem papieża. Następnie przeszliśmy do hali sportowej GOKSiT na uroczystą akademie pt.: „Z Janem Pawłem II dookoła świata”. W drodze losowania wyłoniono kolejnego organizatora zjazdu szkół w roku 2024, którym będzie szkoła w Gowidlinie.

GALERIA