Przeskocz do treści

Zajęcia wspomagające dla uczniów – matematyka w klasie czwartej

W związku z powrotem uczniów do nauki stacjonarnej w szkołach i placówkach w szkołach odbywają się zajęcia wspomagające dla uczniów w opanowaniu i utrwalaniu wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego.
Klasa czwarta na dodatkowej lekcji matematyki ćwiczyła i utrwalała tabliczkę mnożenia w formie gry edukacyjnej "Mucha". Zabawa wzbudzała wiele emocji, uczniowie zdobywali punkty za znalezienie wyniku działania na planszy przygotowanej przez nauczyciela uderzając w wynik klapką na muchy. Dzielenie z resztą przećwiczyli grając w grę "Z resztą, czy bez". Były też zajęcia nastawione na ciekawostki matematyczne. Klasa czwarta obsługiwała przyrząd do demonstracji brył obrotowych poznając ich tajniki.

GALERIA