Przeskocz do treści

Sukcesy naszych uczniów:

Gratulujemy Mateuszowi Las, który został Laureatem XV edycji konkursu "Najlepszy Absolwent Gimnazjum Gmin Wiejskich i Miasteczek Województwa Pomorskiego w roku szkolnym 2018/2019"

Życzymy dalszych sukcesów w szkole ponadgimnazjalnej.
Powodzenia 🙂

W sobotę 15 czerwca o godz. 10.00 w auli Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród
XV edycji Konkursu – Najlepszy Absolwent Gimnazjum Gmin Wiejskich i Miasteczek Województwa Pomorskiego. Podczas uroczystości odbyła się konferencja podsumowująca funkcjonowanie gimnazjów, której inicjatorem był Samorząd Województwa Pomorskiego we współpracy z Okręgiem Pomorskim Związku Nauczycielstwa Polskiego. Mateusz dyplom laureata otrzymał z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

12 czerwca uczniowie nszej szkoły odwiedzili Toruń. Zobaczyli m.in. zespół staromiejski Torunia, który jest jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. Gotyk jest znakiem rozpoznawczym Torunia, dlatego oficjalnym hasłem promocyjnym miasta są słowa: Toruń - gotyk na dotyk.

O godzinie 11.00 byli w planetarium i obejrzeli film pt. "Meteoplanet" - powieść o niezwykłych i ekstremalnych warunkach panujących w Układzie Słonecznym. Sprawdzili pogodę, jaką zastaną przyszli mieszkańcy baz na Księżycu i Marsie. Poszukali wśród planet miejsc z ekstremalnym wiatrem, ciśnieniem, wyładowaniami, czy opadem, a nawet zanurzyli się w gradzie diamentów.

O 12.00 spotkali z przewodnikami i zobaczyki m.in.:
Stary Rynek: Ratusz, Pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa i inne zabytkowe kamienice,
Dom Mikołaja Kopernika (z zewnątrz),
Katedrę Świętych Janów (z zewnątrz),
Piernikową Aleję Gwiazd, Krzywą Wieżę, Średniowieczne Obwarowania Miejskie,
Ruiny Zamku Krzyżackiego, Bulwar nad Wisłą.

Był też czas na obiad i zakup pamiątek.

O 15.00 byli w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" - to interaktywne centrum promujące nowoczesną komunikację naukową. Tutaj zwiedzający samodzielnie przeprowadzają doświadczenia, badają zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznają prawa przyrody. Na przestrzeni 5 tys. m, na 6 kondygnacjach znajduje się przestrzeń wystawiennicza, pracownie naukowe, sale ekspozycyjne. A wszystko to w zaadaptowanym gmachu zabytkowych XIX-wiecznych dawnych młynów Richtera.

Była to fajna przygoda z nauką.