Przeskocz do treści

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I KULTURY SŁOWA odbył się w naszej szkole od 22-26 listopada.
W tygodniu poprzedzającym naszą akcję wychowawcy przeprowadzili prelekcje na temat kultury osobistej, życzliwości i wolontariatu.
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
W naszej szkole przez cały tydzień wiele się działo.
Dzień 1 - 22.11.21 r.
Przy wejściu do szkoły uczniowie otrzymywali serduszka z miłym słowem z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.
Na holu znajdowała się „Skrzynka Życzliwości”- uczniowie mogli do niej wrzucać zaadresowane listy ze słowami życzliwości, wsparcia, wyrazami sympatii.
Dzień 2 – 23.11.21 r.
Wszystkie klasy brały udział w konkursie na najciekawszą gazetkę na temat życzliwości i kultury słowa.
Dzień 3 – 24.11.21 r.
Każda klasa przygotowała plakat.
klasy I-III na dowolny temat z życzliwości i kultury słowa,
klasa IV - „Akceptacja”,
klasa V - „Tolerancja”,
klasa VI - „Bądź kumplem- nie dokuczaj!",
klasa VII - „Kulturę osobistą mamy w korzeniach”,
klasa VIIIa - „Życzliwość dodaje nam skrzydeł”,
klasa VIIIb - „Opatrunek na rany duszy”.
Plakaty ozdobiły szkolne korytarze.
Dzień 4 – 25.11.21 r.
Wszystkie klasy oraz przedszkole przygotowały łańcuch przyjaźni, który następnie połączony został z innymi łańcuchami w jedną całość i zawisł na hali sportowej. Każdy uczeń wykonał własne ogniwo. Ogniwa łańcucha to kartki przedstawiające symbole, obrazki lub hasła promujące przyjaźń.
Dzień 5 – 26.11.21 r.
Dzień zielony – jest kolorem przyjaźni, nadziei i wiary w dobroć drugiego człowieka. Cała społeczność szkolna i przedszkolna ubrała się na zielono.
Podsumowanie Tygodnia Życzliwości odbyło się w piątek na sali sportowej z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Tego dnia odbył się finał plebiscytu na Miss i Mistera Życzliwości, których w drodze losowania wybrała społeczność szkolna.
W kategorii klas I - VI tytuł Miss Życzliwości zdobyła Alina Malek z klasy II, tytuł Mistera Życzliwości zdobył Patryk Jank z klasy II.
W kategorii klas VII - VIII Miss Życzliwości zdobyła Patrycja Malek z klasy VIIIa, tytuł Mistera Życzliwości zdobył Filip Zaworski z klasy VII.
Gratulujemy!

Na apelu podsumowującym akcję wszystkie klasy przedstawiły prezentacje, scenki obrazujące wylosowane hasła, powiedzenia i sentencje o tematyce życzliwości i kultury słowa:
„Zło dobrem zwyciężaj” - kl. VIIIa,
„Dobro powraca” – kl. VI,
„Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe”- kl. IV,
"Uśmiech jest receptą na wszystko”- kl. VIIIb,
"Twoja kultura stanowi Twoją markę”- kl. V,
"O tym kim jesteśmy nie świadczy wygląd, wykształcenie czy majątek, ale to jak traktujemy drugiego człowieka” – kl. VII.
Wiele pozytywnych emocji wzbudziło połączenie się klasy VII, która była na kwarantannie przez platformę Microsoft Teams. Świetnie się przygotowali i byli aktywnymi uczestnikami apelu.
Nad całością czuwały panie Anna Wica, Anna Bronk i Tamara Walczak-Lubińska.

Świętowaliśmy przez cały tydzień i przenieśliśmy życzliwość na każdy następny dzień 🙂

GALERIA Czytaj dalej... "Tydzień Życzliwości w naszej szkole"

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "EKO-MIŚ"
zorganizowanego przez przedszkole w Mściszewicach
I miejsce:
"Pszczółki” (3-4 latki) - Przedszkole w Węsiorach
"Motylki” (6-latki) - Przedszkole w Mściszewicach
II miejsce:
"Pszczółki” - Przedszkole w Borku Kamiennym
"5-6 latki” - Przedszkole w Węsiorach
III miejsce:
"3-5 latki” - Przedszkole w Podjazach
"Zerówka” - Przedszkole w Podjazach
Wyróżnienie:
"Pszczółki” (3-latki) - Przedszkole w Mściszewicach
"Żabki” (4-latki) - Przedszkole w Mściszewicach
"Sówki” (kl.0) - Szkoła Podstawowa w Borku Kamiennym
"Biedronki” (5-latki) - Przedszkole w Mściszewicach
Serdecznie dziękujemy wszystkim grupom za zaangażowanie i udział w konkursie.
Gratulujemy!

GALERIA Czytaj dalej... "Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego ,,EKO-MIŚ’"

Dnia 18.11.2021 r. gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Obieżyświat, który zaprezentował przedstawienie pt. "Krokodyle łzy, czyli z wizytą u dentysty".
Przedszkolaki poznały historię krokodyla Pako, który miał problem ze swoimi zębami, lecz panicznie bał się wizyty u dentysty. Z pomocą mu przyszli przyjaciele, którzy próbowali wyleczyć jego zęby swoimi sposobami. Ich pomysły były jednak nieskuteczne, a wizyta u dentysty stała się koniecznością. Jak się okazało, zupełnie nie należało się jej obawiać, a dzięki pomocy dentysty problem z zębami został rozwiązany.
Spektakl ukazał przedszkolakom istotne aspekty związane z profilaktyką dbania o zęby oraz wizytą u stomatologa.

GALERIA Czytaj dalej... "Teatr Obieżyświat w naszym przedszkolu"

Gratulujemy!

Aleksandrze Birr zdobycia III miejsca w kategorii klas VII - VIII i Annie Węsierskiej zdobycia III miejsca w kategorii klas IV - VI

w gminnym etapie konkursu „MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ”,
który odbył się 23 listopada w Szkoła Podstawowa im. Jana Tryby w Węsiorach.
Do konkursu uczennice przygotowywały panie Ewa Cybula, Grażyna Jank
i Jadwiga Bulczak.

Dnia 20 listopada klasa III I VIIIa wybrały się Parku Trmpolin w Gdańsku. Dodatkową atrakcją było dotarcie do celu PKL-ą z Gołubia. Z pewnością niektórzy uczniowie jechali pociągiem po raz pierwszy. Uciechy i wrażeń było co niemiara.


GALERIA Czytaj dalej... "Wycieczka klasy III i VIIIa do Parku Trampolin w Gdańsku"

W piątkowe popołudnie uczniowie klasy VII, VIIIa i VIIIb, uczestnicy Programu mPotęga z "Einsteinem w przyszłość" zmagali się z zadaniami matematycznymi, które wcześniej przerobili na zajęciach mPotęgi z nauczycielami matematyki. Jak zawsze turniej wzbudził wiele pozytywnych emocji. Uczniowie musieli sobie poradzić z zadaniami dotyczącymi twierdzenia Pitagorasa, działaniami na potęgach i pierwiastkach, polem i objętością sześcianu oraz ciekawostkami z poleconej strony internetowej. Grupy konkursowe zostały dobrane w drodze losowania. Każdy uczestnik na początek mógł do puli punktów grupy dodać swoje Einsteiny, które zdobył na zajęciach poznawczych. Dla wszystkich na koniec czekały dyplomy i nagrody ufundowane przez Fundację mBanku.

GALERIA Czytaj dalej... "Turniej „Z Einsteinem w przyszłość” – cz. 2 w ramach Projektu mPotęga"

Indie, 1913 rok. 25-letni matematyczny geniusz-samouk Srinivasa Ramanujan (Dev Patel) wiedzie żywot ubogiego urzędnika w Madrasie. Spragniony kontaktu z nauką wysyła zapiski swoich matematycznych teorii kilku brytyjskim uczonym. Profesor Godfrey Harold Hardy (Jeremy Irons) będący pod wrażeniem umysłu młodego Hindusa, pomimo sceptycyzmu swoich kolegów, zaprasza go do Anglii. W tradycyjnej kulturze Cambridge Ramanujan musi stawić czoła nie tylko najtęższym umysłom początków XX wieku, ale także uprzedzeniom rasowym. Losy matematycznego geniusza Ramanujana śledziła młodzież klasy VII, VIIIa i VIIIb podczas popołudnia z filmem zorganizowanego w czwartkowe popołudnie w ramach Projektu mPotęga "Z Einsteinem w przyszłość". Ta ciekawa historia oparta na faktach autentycznych pokazała młodzieży wiele pozytywnych cech jakie posiadał Ramanujan.

W 1976 r. w Trinity College znaleziono pudełko ze 130-stronicowym zbiorem kartek, zwanym potem Zaginionym notatnikiem. Jego spuścizna matematyczna to ok. 4000 wzorów. Niektórych z jego liczbowych zależności, będących najczęściej zaczątkiem nowych teorii, nikt dotąd nie jest w stanie udowodnić.

GALERIA Czytaj dalej... "Popołudnie z filmem w ramach Projektu mPotęga"

"– Hymn narodowy to jest rzeczywiście symbol naszej państwowości i symbol naszej niepodległości. Symbol naszej suwerenności, ale on także przypomina, że oprócz wdzięczności mamy również obowiązki. Mamy obowiązek dbać o tę niepodległość, o tę suwerenność. Dbać o to, żebyśmy my, ale także następne, pokolenia mogły cieszyć się niepodległą Ojczyzną"
te słowa powiedział minister Przemysław Czarnek, który uczestniczył w akcji „Szkoła do hymnu” w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie.
My też śpiewaliśmy o 11.11 hymn narodowy z wielką dumą i radością wdzięczni naszym przodkom za odzyskanie niepodległości. Z uwagi na trwającą epidemię COVID-19 MEN zachęcało do śpiewania hymnu w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W naszej szkole każda klasa pod opieką nauczyciela z wielką powagą i dumą o 11:11 zaśpiewała hymn państwowy, Mazurek Dąbrowskiego.
Do tegorocznej edycji akcji „Szkoła do hymnu” zgłosiło się prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju.

GALERIA Czytaj dalej... "Udział w akcji „Szkoła do Hymnu” – ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki"