Przeskocz do treści

19 września w naszej szkole zorganizowano apel, na którym zostały wyróżnione młodzieżowe drużyny pożarnicze. Na apel przybyli goście reprezentujący władze pożarnicze mł. bryg. Paweł Gil Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach, prezes OSP w Sulęczynie Robert Roda, naczelnik OSP w Mściszewicach Arkadiusz Wiczkowski oraz pani sołtys Maria Stencel.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych to rywalizacja najlepszych drużyn żeńskich i męskich z gmin powiatu kartuskiego w kategoriach wiekowych 12-15 lat, 15-18 lat. Młodzieżowa drużyna pożarnicza chłopców zajęła I miejsce w PASP w Stężycy, zaś dziewczęta II miejsce w GZSP w Sulęczynie. Drużyny mają do pokonania sztafetę z przeszkodami, musztrę, ćwiczenie bojowe oraz ćwiczenie alarmowo-bojowe. Liczy się dobra koordynacja, zwinność, szybkość oraz praca zespołowa. Te cechy zasługują na wyróżnienie. Przybyłym gościom zależało na docenieniu pięknej postawy naszej młodzieży. Wśród wielu pięknych słów, na forum szkoły padły słowa pochwały pięknej postawy, chęci służenia innym, chęci podjęcia trudu nauki, rywalizacji na rzecz drugiego człowieka. Na koniec uczniowie otrzymali drobne upominki doceniające ich trud. Gratulujemy, dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.


GALERIA Czytaj dalej... "Sukcesy naszych uczniów"

Wyniki konkursu wiedzy o Janie Pawle II - etap szkolny

- w kategorii klas IV- VI:
I miejsce zdobył Łukasz Cichocki z kl. V
II miejsce zdobyła Olga Grenz z kl. VI
III miejsce zdobył Miłosz Jażdzewski z kl. VI
- w kategorii klas VII-VIII:
I miejsce zdobył Paweł Cichocki z kl. VII
II miejsce zdobył Oliwier Zelewski z kl. VII
III miejsce zdobył Przemysław Mielewczyk z klasy VIII

Gratulujemy zwycięzcom! Wszyscy wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do konkursu na szczeblu gminnym, który odbędzie się 29 września. Zachęcamy do dalszej nauki.
Wręczenie nagród odbędzie się na najbliższym apelu.

"Jedynie czyn ma znaczenie. Najlepsze chęci pozostają bez skutku, o ile nie pociągają za sobą następstw praktycznych". Józef Piłsudski
Z takim mottem przewodnim zaczął działać szkolny klub matematyczny LICZYDŁO. Projekt jest skierowany do uczniów klasy siódmej i ósmej.

Głównymi celami projektu są:
1. Poprawa sprawności rachunkowej i utrwalenia zasad, reguł działania na liczbach.
2. Wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej i stworzenie innowacyjnych narzędzi, pomocy naukowych pomagających w procesie nauki matematyki.
3. Zaszokowanie dzieci, wprowadzenie ich w piękny świat matematyki, wyzwolenie kreatywności i chęci działania.

Najważniejsze działania, które będzie realizować młodzież z zespołu projektowego to:
1. Przeprowadzone zostaną kreatywne zajęcia warsztatowe w atrakcyjnej formie dla uczniów klasy VII i VIII - ćwiczące sprawność rachunkowa na liczbach.
2. Prowadzone będą spotkania 11 zespołów trzy osobowych przygotowujących stanowiska promujące matematykę podczas Gminnego Święta Matematyki.
3. Zostaną zorganizowane trzy popołudnia z matematyką, na których przedstawione zostanie zagadnienie wykraczające poza program nauczania klasy VII i VIII np.
I działanie drukarki 3D, II ciąg Fibonacciego - obliczanie i mierzenie liczb Fibonacciego, ciąg Fibonacciego w muzyce, biologii i literaturze, III spotkanie - matematyczne cuda i tajemnice np. osiągnięcia polskich matematyków: Wacława Sierpińskiego, Stefana Mazurkiewicza i Stanisława Leśniewskiego.
4. Przeprowadzone będą konkursy z nagrodami sprawdzające przejście kolejnych poziomów rachmistrzowskich - Rachmistrz, Super Rachmistrz, ArcyRachmistrz.
5. Zorganizowane zostanie Gminne Święto Matematyki - 11 stanowisk promujących matematykę np. pokaz działania drukarki 3D, pokaz powstawania brył obrotowych, pokaz doświadczeń matematycznych, stoisko łamigłówek logicznych, stoisko zadaniowe - sprawdzające stosowanie kolejności działań u rodziców i gości itp.
6. Zorganizowany zostanie też konkurs praktyczny w sklepie. Uczniowie otrzymają wirtualne 20 zł i będą musieli spełnić pewne warunki. W koszyku będzie musiał znaleźć się 1 owoc, 1 warzywo, 1 słodycz, 1 nabiał, 1 chemia. Wygrywa zespół, który spełni wszystkie warunki oraz otrzyma jak najmniejszą resztę z zakupów. Trzeba tak wybierać i wymieniać przedmioty, aby jak najbardziej zbliżyć się do 20 zł (najlepiej osiągnąć równe 20 zł). Wchodzi tu też w grę umiejętność szacowania wagi i ceny np. 1 marchewki... 🙂
7. Prowadzone będą przygotowania i próby wystawienia sztuki teatralnej z matematyki, wykonanie kostiumów i dekoracji.
Zakończenie projektu w grudniu 2022 roku.

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”.

PIERWSZE SPOTKANIA klubu matematycznego LICZYDŁO odbyły się dla klasy VII w piątkowe popołudnie a dla klasy VIII w sobotnie przedpołudnie.

Uczniowie świetnie się bawiąc powtarzali zasady działania na liczbach, utrwalali sprawność rachunkową, ćwiczyli umiejętność współpracy w grupie. Zajęcia były uatrakcyjniane zagadkami logicznymi i układankami ćwiczącymi wyobraźnię przestrzenną. Uczestnicy zajęć musieli się też zmierzyć z czytaniem ze zrozumieniem tekstu matematycznego. Otrzymali zestaw zadań, w których znalazły się też pytania, na które nie było odpowiedzi w treści zadania. Uczniowie musieli "wyłapać" te zadania, co na początku nie było takie łatwe. Padały przeróżne odpowiedzi 🙂 Ćwiczenie czyni mistrza i tak też było. Z następnymi było coraz łatwiej. Podczas przerwy młodzież piekła gofry, piła herbatę i miło spędzała czas na rozmowach.

GALERIA Czytaj dalej... "Klub matematyczny LICZYDŁO już działa – Projekt mPotęga"

W tym roku obchodzimy 102 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II - naszego Patrona. Nasz kochany Ojciec Święty, Papież Polak, Święty Jan Paweł II był niezwykłym Człowiekiem. Jego życie, pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi. Z tej okazji postanowiliśmy uczcić jego pontyfikat konkursem:

„102 pytania na 102 rocznicę urodzin JPII”

ETAP POWIATOWY
Szkoły zgłaszają uczniów do Konkursu
do 13 października 2022 r.

Konkurs odbędzie się
19 października 2022 r., godz. 10:00
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściszewicach, ul. Szkolna 5.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE ETAPU SZKOLNEGO I GMINNEGO w regulaminie w załączniku.

W załączniku regulamin, karta zgłoszenia i pytania z których należy się przygotować. Zachęcamy do pielęgnowania pamięci o Świętym Janie Pawle II, zdobywania i pogłębiania wiedzy na temat życia, pielgrzymek, twórczości i nauczania, aby na zawsze pozostał w naszych myślach i sercach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice i Zespół Szkół w Mściszewicach.

Regulamin gminnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II.doc
Regulamin gminnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II.pdf

Regulamin powiatowego konkursu + karta zgłoszenia.doc
Regulamin powiatowego konkursu + karta zgłoszenia.pdf
ZESTAW PYTAŃ NA KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II
„102 pytania na 102 rocznicę urodzin JPII”.doc

ZESTAW PYTAŃ NA KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II
„102 pytania na 102 rocznicę urodzin JPII”.pdf

Regulamin konkursu na prezentację multimedialną
o Janie Pawle II naszym Patronie

Cele konkursu:

* Przybliżenie życia i działalności papieża Jana Pawła II – naszego Patrona
* Rozbudzenie wrażliwości, postaw tolerancji i zdolności do empatii
* Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologia informacyjną
* Kształtowanie umiejętności właściwego doboru informacji

Adresaci:

* Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściszewicach

Zasady uczestnictwa w konkursie:

* Uczestnik konkursu samodzielnie przygotowuje prezentację multimedialną składającą się z 15 - 20 slajdów.
* Praca nie może naruszać praw autorskich.
* Tematem pracy jest pokazanie życia i pracy duszpasterskiej Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II.
* Pracę konkursową należy przesłać na adres e-mailowy szkola.msciszewice@onet.pl w formacie pozwalającym na odtworzenie jej w programie Power Point.
* W prezentacji należy zamieścić informacje o wykorzystanych materiałach źródłowych (bibliografia).
* W prezentacji uczestnik konkursu podaje imię i nazwisko oraz klasę.
* Prace konkursowe należy przesłać do 16 października 2022 r. na wyżej podany adres z opisem w temacie „Konkurs - Jan Paweł II”.
* Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody ufundowane przez organizatorów.
* Informacje o wynikach konkursu podane będą na stronie internetowej szkoły zsmsci-szewice.pl. Wręczenie nagród 22 października 2022 r.

Kryteria oceny prac:

* zgodność zawartości prezentacji z tematem konkursu
* twórcze podejście i kreatywność w ujęciu treści
* poprawność merytoryczna
* bogactwo zastosowanych narzędzi i efektów
* ogólny wyraz artystyczny pracy

Zadanie publiczne pn. „św. Jan Paweł II naszym wzorem” jest realizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice wspólnie z Zespołem Szkół w Mściszewicach. Zadanie to jest współfinansowane przez Powiat Kartuski i Gminę Sulęczyno.

Witamy w szkole!
Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy Mszą św., podczas mszy św. ks. Proboszcz Marek Labudda poświęcił plecaki uczniów klas pierwszych.
Następnie udaliśmy się do hali sportowej na dalszą część uroczystości.
Pani Dyrektor Renata Węsierska szczególnie ciepło powitała pierwszaków i ich rodziców i uczniów.
Zaczynamy nowy rok szkolny. Nowe postanowienia, nowe wyzwania, nowy czas.
Mamy nadzieję, że wszyscy wykorzystają go owocnie i na koniec roku szkolnego każdy będzie zadowolony ze swoich osiągnięć.
Podczas uroczystości uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściszewicach i na czytelnika. Było to wielkie przeżycie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Życzymy wszystkiego dobrego na nowy rok szkolny nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom.

Powodzenia.

GALERIA Czytaj dalej... "Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023"