Przeskocz do treści

Informacja dotycząca Rankingu wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2024/2025 w ramach projektu „Regionalny program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pomorskich szkół” współfinasowanego z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.

Departament Edukacji informuje, iż zakończono etap oceny merytorycznej wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2024/2025 w ramach projektu „Regionalny program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pomorskich szkół” współfinasowanego z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.

Komisja proponuje przyznanie Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2024/2025 w ramach projektu Regionalny program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pomorskich szkół w wysokości 3 000,00 zł dla 192 uczniów.

Z naszej szkoły Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2024/2025 otrzymały za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2023/2024:

1. Olga Grenz
2. Klaudia Las
3. Anna Węsierska

Opiekun: p. Mirosława Warmowska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

26 września odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe dla klas I-III mające na celu rozwijanie wyobraźni przestrzennej, logicznego myślenia, budowania strategii do rozwiązania zadania oraz wykonywania zadań według instrukcji. W tym dniu uczniowie najmłodszych klas poznawali zagadnienia:
o ile mniej, o ile więcej, ile razy więcej, ile razy mniej. Najpierw dzieci "bawiły się" pionkami do gier planszowych wykonując polecenia typu: wyjściowa liczba pionków to np. 5, ile masz przed sobą pionków jeśli pada polecenie np. 2 razy więcej, o 3 mniej itp. Drugie zadnie polegało na wypełnieniu karty pracy pt. BLOKSY. Po wykonaniu polecenia kodowały obrazek. Na koniec zagrały w grę planszową na poruszany temat: "O ile mniej, o ile więcej, ile razy mniej, ile razy więcej".

GALERIA Czytaj dalej... "Zajęcia z Programu mSilnia dla klas I – III szkoły podstawowej"

W piątek 20 września odbyły się zajęcia warsztatowe na temat "Moda a matematyka" dla uczniów klas VII - VIII, którzy wyrazili chęć udziału w Projekcie mSilnia. Uczniowie podzielili się na zespoły czteroosobowe i pracowali metodą projektu. Finałem zajęć będzie pokaz mody, przygotowanych projektów z opisem ile w tym pomyśle/projekcie jest matematyki. Na początek uczestnicy muszą zgłębić temat, poszukać informacji, poczytać, mieć podstawy projektowania mody oraz wiedzieć co moda ma wspólnego z matematyką. Na pierwszych zajęciach poszukiwali i przygotowywali wystąpienie dla innych grup na tematy:
1 grupa - Moda a matematyka – czy to możliwe?
2 grupa - Moda a matematyka – proporcje i symetria w modzie.
3 grupa - Moda a matematyka – kolory i wzory.
4 grupa - Moda a matematyka – matematyka w projektowaniu ubrań.
5 grupa - Moda a matematyka – Jak wykorzystać matematykę w projektowaniu?
6 grupa - Moda a matematyka – Geometria w modzie?
7 grupa - Moda a matematyka – Kształty, które rzeźbią sylwetkę?
Ciąg dalszy nastąpi ... 🙂

GALERIA Czytaj dalej... "I zajęcia z Projektu mSilnia dla klas VII – VIII"

Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy Szkoły oraz Uczniowie,
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II przyłącza się do zbiórki na rzecz osób poszkodowanych w tegorocznej powodzi. Wobec tak wielkiej tragedii nie możemy przejść obojętnie, dlatego szkolne koło Caritas wraz z Panią Dyrektor oraz całą społecznością szkolną zachęca aby dołączyć do zbiórki.

Wpłat można dokonywać na konto:
66 8324 0001 0041 1981 2000 0530

Pamiętajmy - dobro wraca!

W dniu 19 września br. uczniowie klas I-III i IV- VIII uczestniczyli w prelekcjach na temat bezpieczeństwa, która została przeprowadzona przez dzielnicowego Posterunku Policji w Sulęczynie - Pana Dariusza Szymlek. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie m.in: czym zajmuje się policjant, jakie są podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa na drodze do szkoły oraz dlaczego nie można rozmawiać z nieznajomymi. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadając na pytania zadawane przez Pana Policjanta, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami oraz udzielając się w zadaniach przygotowanych przez prowadzącego spotkanie. W starszej grupie poruszano temat hejtu, przemocy, agresji oraz różnice między tymi pojęciami. Policyjna prelekcja stała się okazją do poruszenia wielu tematów dotyczących zarówno szeroko rozumianego bezpieczeństwa jak i odpowiedzialności uczniów. Szczególną uwagę poświęcono tematyce sposobów i metod przeciwdziałania przemocy i agresji wśród młodych ludzi oraz zagrożeń stosowania energetyków, e-papierosów i innych używek.

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury.
Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.
Wykonanie repertuaru konkursowego musi odbyć się „na żywo” i „z pamięci”, bez nagłośnienia.
Wybrane utwory, muszą być wykonane w całości zgodnie z Załącznikiem nr 2 do Regulaminu.
W konkursowej prezentacji biorą udział uczniowie klas I – VIII szkoły podstawowej.

Nasza szkoła oprócz Hymnu Państwowego wykona: „Marsz Pierwszej Brygady” oraz ”Hymn Szarych Szeregów”.

Regulamin VII edycji
Materiały-nutowe

MARSZ PIERWSZEJ BRYGADY- plik muzyczny

HYMN SZARYCH SZEREGÓW - plik muzyczny

MARSZ PIERWSZEJ BRYGADY - tekst do pobrania

W czwartek 13 września odbyły się pierwsze zajęcia z Programu mSilnia dla klas IV-VI. Celem zajęć jest poprawa sprawności rachunkowej na liczbach w formie ćwiczeń warsztatowych. Uczniowie zostali podzieleni na grupy czteroosobowe, których skład po 5 zadaniu uległ zmianie. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał kartę punktacji, która zostanie podliczona na zajęciach 27 września. Każdy uczeń współpracuje z grupą, ale zbiera punkty indywidualnie. Na następnych zajęciach przewiduje się pracę w parach oraz indywidualnie. Na zajęciach królowała tabliczka mnożenia, która w ostatecznym rozrachunku wyłoni 10-ciu najlepszych "rachmistrzów". Będą drobne nagrody i dyplomy.

GALERIA Czytaj dalej... "I zajęcia z Projektu mSilnia dla klas IV – VI"