Przeskocz do treści

Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada

11 listopada obchodzimy w Polsce święto państwowe, które upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Wtedy to, po 123 latach zaborów, Rzeczpospolita Polska stała się ponownie państwem suwerennym.
Po zakończeniu I wojny światowej, Polska wróciła na mapę Europy. 11 listopada Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową oraz naczelne dowództwo wojsk polskich. Chcąc upamiętnić ten dzień, już w 1937 r. sejm polski przyjął ustawę o ustanowieniu 11 listopada Świętem Niepodległości.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Jadwigi Bulczak, p. Barbary Paszylk i p. Agnieszki Zaworskiej przygotowali przepiękny program słowno-muzyczny, aby uczcić nasze Narodowe Święto Niepodległości. Piękna lekcja historii uświetniana była śpiewem. Młodzież szkolna na początku uroczystości odśpiewała hymn państwowy "Mazurka Dąbrowskiego" oraz pieśni patriotyczne: "Rotę", "Dziś idę walczyć mamo", "Flaga", "Szara Piechota. Na koniec uczniowie klasy VIII wykonali układ taneczny z flagami.
Kilka słów podsumowujących apel z okazji Święta Niepodległości skierowała do młodzieży Pani Dyrektor. Podkreśliła wagę tego Święta dla nas Polaków. Zwróciła się z apelem o szanowanie piękna języka polskiego, naszego języka.

OJCZYZNA - zaczyna się w sercu.

GALERIA