Przeskocz do treści

Tydzień Kultury Brytyjskiej

W dniach 13-19 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się TYDZIEŃ KULTURY BRYTYJSKIEJ ‘BRITISH WEEK’
Organizatorki- p. Barbara Kahlau-Brzeska, p. Anna Bronk i p. Anna Wica przygotowały wiele atrakcyjnych działań i konkursów, między innymi:
- konkurs Treasure Hunt- polowanie na skarb, który był dużym wyzwaniem dla uczestników, ale też dobrą zabawą był podzielony na dwie kategorie- dla klas IV- VIII i klas I-III
- odbyły się wyścigi w „Escape Room”, gdzie rywalizowało ze sobą 5 mieszanych wiekowo drużyn
- Konkursy plastyczne oraz Quizy wiedzy
- Kawiarenka Tea Tame, z której dochód w kwocie 500 zł przeznaczyliśmy na nagrody, nagrody ufundowała również p. Dyrektor oraz Rada Rodziców działająca przy szkole w Mściszewicach.
W ostatnim dniu akcji odbył się konkurs “Fashion show”, był to pokaz mody, na którym uczestnicy zaprezentowali swoje przebranie symbolizujące Wielką Brytanię, a także konkurs „Got Talent” w którym uczniowie zaprezentowali swoje talenty.
Nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie multimedialnym: „My hobby” który polegał na nagraniu filmu przedstawiającego swoje pasje. Zwycięskie filmy zaprezentowano na akademii.
W dniu podsumowującym Tydzień Kultury Brytyjskiej odbyła się ceremonia wręczenia nagród, a także klasa VI przygotowała dla całej szkoły bajkową niespodziankę- „Czerwony Kapturek” w języku angielskim.

GALERIA