Przeskocz do treści

Warsztaty edukacyjne z przedmiotów ścisłych i języka angielskiego mające na celu promowanie nauki przedmiotów ścisłych i językowych pod nazwą „Wieczór z Einsteinem”

W piątkowe popołudnie w szkole spotkało się 44 uczniów aby wziąść udział w warsztatach edukacyjnych z przedmiotów ścisłych i języka angielskiego, które przygotowali nauczyciele naszej szkoły pani Anna Bronk, pani Magdalena Kulaszewicz, pani Mirosława Warmowska i pan Wojciech Warmowski. Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 17:00 a zakończyły o godzinie 21:30. Na początek czekał uczniów teleturniej wiedzy "Einstein po lekcjach" z matematyki, fizyki, biologii, chemii i języka angielskiego. Drugie zadanie polegało na ułożeniu 11 gwoździ na jednym gwoździu wbitym w deseczkę. Uczestnicy z tym zadaniem poradzili sobie ku naszemu zdziwieniu wyśmienicie. Następnie musieli sprawdzić się w rachunkach, wiedzy przyrodniczej, fizycznej i chemicznej oraz z języka angielskiego. Sudoku też nie sprawiło większych trudności. Najwięcej zabawy było przy budowanie najwyższej wieży z otrzymanych elementów. Najwyższa osiągneła wysokość 158 cm.
Było też zadanie w terenie. Udaliśmy się do pobliskiego sklepu. Każda grupa otrzymała 10 zł. Zadanie polegało na zrobieniu zakupów. Punkty można było zdobyć za wydaną kwotę najbliższą 10-ciu złotych, za najszybsze dotarcie do kasy, za zakupy z pięciu kategorii: owoc, warzywo, słodycz, nabiał chemia. Rachunki trzeba było przeliczać w pamięci. Po wyczerpujących zadaniach była kolacja i słodki poczęstunek.
Zabawa fajna co widać na zdjęciach 🙂

GALERIA